Obrazy Medytacyjne
Bella Italia II
Podróże artystyczne ,,Bella Italia\"
Z malowanej skrzyni. Od konkretu do abstrakcji
Uczta W Poście
Ada Jędrych \"Weduta Olsztyńska\"
Pamięć i Tożsamość
Jarosław Puczel Gra w malarstwie
Ada Jędrych Genius loci
Rzeźba Tomasz&Edyta

                               rozwiń wszystko (26)


Łukasz Szwaj - fotografia Warmia
Łukasz Szwaj - fotografia Francja
Łukasz Szwaj - fotografia WłochyUczta W Poście
Ada Jędrych \"Weduta Olsztyńska\"
Pamięć i Tożsamość
Jarosław Puczel ,,Gra w malarstwie\"
Ada Jędrych \"Genius loci\"
,,Rzeźba\" Edyta Jurkowska i Tomasz Witkowski
Od-Jazz-dy
5 lat galerii Art Deco Żywe archiwum sztuki
Włoskie impresje
Z malowanej skrzyni

                               rozwiń wszystko (28)
ArtDeco
10-686 Olsztyn
ul. Wilczyńskiego 6A/37
tel./fax 089 541 76 88Wystawa ,,Bella Italia" to cykl fotografii powstałych na dwóch plenerach fotograficznych we Włoszech w 2013 roku. Na trasie moich fotograficznych podróży znalazła się: Wenecja, Florencja, Siena, Rzym, Neapol oraz liczne miasta i miasteczka półwyspu Amalfi, regionu Toscanii i podalpejskiego jeziora Garda. Fotografie prezentowane na wystawie przedstawiają trzy regiony Włoch, które są bardzo odmienne od siebie a jednoczesnie jak magnes przyciągają turystów i są dumą mieszkańców Włoch.

Bella, Bello,Belle, Bei to tylko niektóre słowa, którymi Włosi określają piękno. Urodę renesansowej Wenecji, kamiennych toskańskich miasteczek. Wzgórz porośniętych winoroślą, falującymi łanami pszenicy w otoczeniu wysmukłych cyprysów. Piękno fresków Giotta i dzieł geniuszu Leonarda da Vinci.

Bella Toscana - jest skarbnicą naturalnego i kulturalnego piękna. Podróżując po Toskani krętymi strada bianca, zatrzymując się na szczytach wzgórz, zwiedzając kamienne miasteczka napotyka się ślady przeszłości.Tomby dawnego ludu Etrusków, który 700 lat p.n.e. przybył na wybrzeże Toskanii by rozwinąć tu swoją cywilizację. Jeździ się drogami wytyczonymi przez starożytnych Rzymian. Zwiedza fortezze pamietające czasy barbarzyńców i toczące się przez wieki wojny Sieny z Florencją.

Bella Lago di Garda - największe włoskie jezioro Garda wita przybyszów lazurowym lustrem wody, nad którym góruje masyw ze szczytem Monte Baldo. Strzeliste cyprysy, gaje oliwne i palmy, kojarzą się z roślinnością śródziemnomorską. Silne wiatry sprawiają że jezioro stało się mekką windsurfingu, miłośników paralotni, trackingu i kolarstwa górskiego, jednym słowem miejscem aktywnego wypoczynku. Piękno tego regionu prezentują fotografie miejscowości : Sirmione, Malcesine i Limone.

Bella Venezia - jest jednym z najbardziej urokliwych miast na świecie. Zbudowana na kilkunastu wyspach z 800 - letnią zabudową stanowi niepowtarzalną scenografie dla gondolierów którzy są aktorami pierwszego planu. Magiczne nabrzeże Canal Grande z imponującymi pałacami odbijającymi się w wodzie jest źródłem inspiracji wielu artystów.

Te perły architektury, sztuki i natury nie milczą, ale dają nam lekcję życia mówiąc: zatrzymaj się, ciesz się chwilą, skup się na tym co najważniejsze i wieczne. Próbą przybliżenia, tego co bella, import_ante ed eterno, są moje fotografie.


Zapraszam państwa do odwiedzin mojej podstrony http://www.artdeco.artneo.pl/?module=galerie&id=40

 

                                                                                        top | strona główna | galeria | usługi | kontakt | księga gości | Artneo