Obrazy Medytacyjne
Bella Italia II
Podróże artystyczne ,,Bella Italia\"
Z malowanej skrzyni. Od konkretu do abstrakcji
Uczta W Poście
Ada Jędrych \"Weduta Olsztyńska\"
Pamięć i Tożsamość
Jarosław Puczel Gra w malarstwie
Ada Jędrych Genius loci
Rzeźba Tomasz&Edyta

                               rozwiń wszystko (26)


Łukasz Szwaj - fotografia Warmia
Łukasz Szwaj - fotografia Francja
Łukasz Szwaj - fotografia WłochyUczta W Poście
Ada Jędrych \"Weduta Olsztyńska\"
Pamięć i Tożsamość
Jarosław Puczel ,,Gra w malarstwie\"
Ada Jędrych \"Genius loci\"
,,Rzeźba\" Edyta Jurkowska i Tomasz Witkowski
Od-Jazz-dy
5 lat galerii Art Deco Żywe archiwum sztuki
Włoskie impresje
Z malowanej skrzyni

                               rozwiń wszystko (28)
ArtDeco
10-686 Olsztyn
ul. Wilczyńskiego 6A/37
tel./fax 089 541 76 88

IKONY WSPÓŁCZESNOSCI, a może IKONY CODZIENNOŚCI do końca nie wiem.

"Ikony współczesności" jako symbole kultury masowej nie mają precyzyjnej definicji. Pojęcie to stało się tak popularne, że większość używających go autorów nie odczuwa potrzeby definiowania tego określenia. Jednak o ile dyskusja wokół zjawisk kultury masowej liczy sobie prawie dwa stulecia, to pojęcie „ikony” pojawiło się w latach 60- tych i związane jest z ruchem artystycznym pop- art.

                                                                                                     
                                                                                               

Ewa Bażanowska- sytuuje swoje prace pomiędzy sztuką figuratywną i abstrakcyjną. Jej obrazy, kolaże, reliefy są wyrazem refleksji nad problemami wiary, nadziei, miłości. Ostatnio posługuje się technikami mediów w ten sposób poszerzając swój repertuar formalny. Film animowany „ Droga” jest opowiadaniem o poszukiwaniu prawdziwych wartości, pmimo zgiełku codzienności, szumu informatycznego i aljenacji psychicznej współczenego czlowieka. 
Aga Ciszewska - w instalacji wiąże obraz i tekst (słowo) we wzajemne relacje strukturalne. Bada wzajemne odniesienia pisanych tekstów i obrazu analizując ich funkcję komunikatywną.Maja Rogowska - na swoich obrazach łączy elementy klasycznego portretu z elementami deformacji i symboliki. Przedstawia postacie w melancholijnych, introwertycznych pozach, nadaje im prywany wygląd z dużym ładunkiem intymności. Maluje na małych formatach podkreślając prywatny charakter obrazów. Ślady techniki malarskiej wzmacniają wrażenie emocjonalności.
Jarek Puczel - w swojej strategii artystycznej wykorzystuje postacie z komiksów, telenowel, filmów i reklam. Nie identyfikując ich do końca, pozbawiając tożsamości, upraszczając formę, redukując kolor uczy intelektualnego dystansu do przedstawianych bohaterów.Przekornie stara się osiągnąć równowagę między banalnością, uczuciem i pięknem...Jarosław Korzeniewski- Jako twórca porusza się w sferze symbolicznej gdzie myśli ukryte pod treścią obrazu tworzą grę pomiedzy twórcą i odbiorcą. Zachęca do refleksji nad kondycją duchową współczesnego człowieka.  Swoim pracom nadaje konwencję plakatową, bliską odbiorcy.
Arkadziusz Dziczek- prezentuje fotografie ze swojej ostatniej podróży na Ukaine. Pozostając wierny przesłaniu Gabriela Marcel: że życie jest wędrowaniem, nieustannym byciem w drodze, odwiedza miejsca i ludzi, odnosząc się z ogromną empatią do napotkanych osób. Swoisty ,,nomadyzm" jest kwintesencją twórczości i egzystencji Arkadiusza DziczkaBartek Myślak - głównym źródłem inspiracji artysty jest człowiek w relacji z otoczenie. Prezentowane rzeźby to anonimowe, groteskowe postacie, zatrzymane w geście. konteks przedstawienia wskazują na społeczne zaangażowanie artysty.  W swoich codziennych działaniach twórczych jest etatowym easy - riderem popkultury aranżując wnętrza dyskotek i klubów.
Karol Gallas- Lubię latać samolotem, jeździć traktorem po okolicy. Lubię chodzić po księżycu w wiosenne wieczory. Miałem wystawę na Marsie. Widziałem Chucka Norrisa w Alfie.
 Adam Strzelecki– tworzy swoje przesłanie w aktualnej technologii medialnej. Film DVD „ Ikony Współczesności” jest wyrazem refleksji egzystencjalnej nad światem zdominowanym technologicznie- hiperrzeczywistością świata estrady, sportu, polityki. W kontekście filmu słowa Wolfganga Welscha iż: ,,elektronicznie możemy stać się równi aniołom, a nawt Bogu," są bliskie prawdy.
                                                                                        top | strona główna | galeria | usługi | kontakt | księga gości | Artneo